Фото: Последната фотографија на Тина Тарнер

25.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Фото: Последната фотографија на Тина Тарнер

Еве кога последен пат се појави во јавноста и кој и правеше друштво! 

Последен пат светската музичка ѕвезда Тина Тарнер која почина синоќа во својот дом беше видена во јавноста во ноември 2019 година, кога во Њујорк присуствуваше на „мјузиклот за Тина Тарнер“.

Славната пејачка беше снимена како седи со сопругот Ервин Бах и  мегапопуларната водителка Опра Винфри.

Во март 2021 година, Тина Тарнер јавно ја сподели својата возбуда за нејзиниот документарец.

Инаку, легендарната пејачка почина во својот дом во 84 година од животот, а Тина Тарнер  остави неизбришлива трага на светската музичка сцена.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата