Еве како сега изгледа ЕДНА ОД НАЈПОСАКУВАНИТЕ ЖЕНИ (ФОТО)

25.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Еве како сега изгледа ЕДНА ОД НАЈПОСАКУВАНИТЕ ЖЕНИ (ФОТО)

Актерката, модел и модна дизајнерка Ева Мендес се повлече од светот на актерството, но се уште работи напорно. Развила сопствена модна линија и многу се посветила на модата.

Ева (49) е родена во Мајами, но по разводот на нејзините родители се преселила во Лос Анџелес. Средното училиште го завршила во Калифорнија, каде што се запишала и на факултет, но се откажала од студиите за да се посвети на актерството.

Таа се испроба и како моден дизајнер, претставувајќи ја својата линија Eva by Eva Mendes. Соработувала со многу брендови како Calvin Klein, Magnum, Pantene, Ribok…

Ева во неколку наврати се најде на листите за најубави жени во светот. И денес плени со харизма и убавина, која можеме да ја видиме…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eva Mendes (@evamendes)

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата