Ди Каприо ја запознал 25- годишната манекенка со мајка си, биле заедно во Милано

27.09.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Ди Каприо ја запознал 25- годишната манекенка со мајка си, биле заедно во Милано

Придружуван е од манекенката Виторија Серети (25), како и од мајката на актерот Ирмелин. Фотографите се снимени пред музејот Пинакотека Амбросиана. Ди Каприо се обидел да се сокрие под капата кога излегувал од музејот, а Виторија одела пред него. Фотографиите ги објави Page Six.

Инаку, Викторија е родена на 7 јуни 1998 година како ќерка на Џузепе Серети, сопственик на компанија за подови и Франческа, домаќинка. Кога имала 14 години, се пријавила на натпреварот Elite Model Look во Италија, каде стигнала до финалето. Денес е успешен италијански модел.

Таа носела ревии за брендовите Chloé, Paco Rabanne, Alexander McQueen, Ralph Lauren, Alexander Wang, Versace, Roberto Cavalli, Dolce & Gabbana, Armani, Prada, Marc Jacobs, Michael Kors, Bottega Veneta, Tom Ford, Tommy Hilfiger…

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Vittoria Ceretti (@vittoria)

Таа позирала и за насловните страници на Vogue во различни земји како Германија, Италија и Јапонија. Италијански Vogue напишал дека таа е најбараниот модел за 2018 година на нивната веб-страница.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата