Даниела Димитровска во нова врска, НОРМАЛНО, ЧОВЕКОТ Е МИЛИОНЕР

24.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Даниела Димитровска во нова врска, НОРМАЛНО, ЧОВЕКОТ Е МИЛИОНЕР

Данијела Димитровска, како што пренесуваат медиумите, веќе шест месеци е во врска со поранешниот фудбалер Јеврем Косниќ. Данијела наводно била со Џеврем шест месеци и е шест години постара од него.

Јеврем Косниќ е роден во Швајцарија, Сент Гален и е поранешен српски фудбалер.

На почетокот на кариерата играше за Црвена Звезда, а како сениор прво играше во ФК Рад, потоа во ФК Бежањи, а потоа играше за италијанскиот клуб Реџина, а потоа се врати и играше за Војводина.

Сепак, таму остана само една сезона. Подоцна играше за романскиот клуб Клуж, а кариерата ја заврши во Италија во Таранто во 2020 година.

Во целата своја кариера заработил околу 3.000.000 евра, а денес се занимава со приватен бизнис, пишува „Курир“.

Данијела, откако како бомба одекна веста дека е шест години помлад бизнисмен од неа, бидејќи и нејзиниот поранешен сопруг Огњен е вљубен во речиси 20 години помладата водителка Мина Наумовиќ, сега се огласи на социјалните мрежи и им се заблагодари на своите фанови кои ја поддржуваат.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата