Дали вечерва Тејлор Свифт ќе добие брачна понуда на Супербоул- кладилниците се отворени

11.02.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Дали вечерва Тејлор Свифт ќе добие брачна понуда на Супербоул- кладилниците се отворени

Еден од посмелите облози го нуди FanDuel Canada, кој им овозможува на луѓето да се обложуваат на тоа дали бекот на Chiefs, Тревис Келче, ќе ѝ предложи брак на поп-ѕвездата Тејлор Свифт на Супер Боул во недела. Шефовите се спротивставуваат на Сан Франциско 49ерс.

FanDuel Canada понудил облог наречен „Дали Тревис Келче ќе го постави прашањето?“

„Во FanDuel Canada, секогаш бараме начини да ги задржиме нашите клиенти ангажирани за време на важни моменти како Супер Боул“, рече тимот на FanDuel Canada Trading во е-пошта до Ројтерс.

Во BetUS нема недостиг од смешни облози поврзани со Свифт, вклучително и дали добитничката на Греми и Келче ќе ја објават својата прва бременост на Супер Боул. BetUS исто така има облози за тоа колку пати Свифт ќе биде на екранот за време на Суперболот, дали таа и Келче ќе се бакнуваат по натпреварот и дали МВП на Chiefs ќе ја спомене во својот говор.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата