Бред Пит е во сериозна врска со 30 години помлада девојка (ФОТО)

14.11.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Бред Пит е во сериозна врска со 30 години помлада девојка (ФОТО)

Според People, актерот на другите им ја претставува Инес како „своја девојка“. "Ова е прва вистинска врска на Бред по разводот. Тој ја претставува како негова девојка и е многу среќен со неа", рекол извор за магазинот.

Веста доаѓа откако парот бил забележан на 12-тата гала LACMA во Лос Анџелес, каде што имаше експлозија. Парот не се фотографирал заедно на настанот, но изгледале заљубено, смеејќи се и шегувајќи се со сите околу нив, пренесуваат медиумите.

Инес и Бред, кои наскоро ќе ја одбележат првата годишнина од нивната врска, првпат станале познати во ноември 2022 година. Актерот ѝ беше „голема поддршка“ на својата 30 години помлада девојка, за време на нејзиниот развод со поранешниот сопруг Пол Весли, според Дејли Мејл.

Извор за британскиот таблоид открил дека Бред ја запознал Инес со повеќето од шесте деца што ги има со Анџелина - Медокс, Пакс, Захара, Шајло, Нокс и Вивиен. Тој додаде дека двајцата „по разводот си давале голема поддршка еден на друг“.

Поранешниот сопруг на Инес, ѕвездата од „Вампирски дневници“, Пол Весли, официјално поднесе барање за развод на 17 февруари. Инес и Пол немаат деца, па нивниот развод веројатно ќе се покаже многу помалку комплициран од оној на Бред, кој вклучуваше битка за старателство со Анџелина.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата