Бијонсе објави нов албум со 27 песни, фановите се воодушевени (ВИДЕО)

29.03.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Бијонсе објави нов албум со 27 песни, фановите се воодушевени (ВИДЕО)

Бијонсе го издаде својот осми студиски албум кој веќе добива позитивни критики. Никој не очекуваше дека пејачката ќе објави дури 27 песни.

На албумот има гости од големите ѕвезди на светската музика - Доли Партон, Вили Нелсон, Мајли Сајрус, Пост Мелоун и многу други. Со новиот албум Бијонсе се фрли во кантри водите, што е отстапување од нејзиниот претходен поп и R&B стил.

Секако дека се очекува многу од насловната страница на класиката на Џолин Доли Партон, која се издвојува затоа што Бијонсе го сменила текстот. Во песната Protector е вклучена и ќерката на Бијонсе, Руми Картер. На Blackbird има гости Танер Адел, Бритни Спенсер, Тиера Кенеди и Рејна Робертс.

Албумот, објавен денес на сите платформи од Parkwood Entertainment и Columbia Records, Бијонсе го посвети на нејзиното воспитување во Хјустон, град кој се гордее со својот каубојски начин на живот и кантри музиката. Таа вели дека работела на албумот пет години.

„Мојот дедо од страната на татко ми ја сакаше кантри музиката и секоја година ме носеше во родео во Хјустон, што беше најголемото искуство за мене. А мојата инспирација беше традицијата на црните каубои, кои, се разбира, беа дискриминирани и принудени да работат најтешките работи со најнепослушните грла. За да покажат што знаат, тие го формираа таканаречениот Soul Circuit, кој вклучуваше и црни родео шоуа“, рече таа.

Малку е да се каже дека фановите на пејачката се воодушевени. Откако беше објавен албумот, имаше многу реакции на Х и на другите социјални мрежи.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата