Бен Афлек се плаши дека Џенифер Лопез со еден потег ќе му ја уништи кариерата

22.02.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Бен Афлек се плаши дека Џенифер Лопез со еден потег ќе му ја уништи кариерата

Според извор близок до актерот, тој мисли дека згрешил со тоа што се приклучил на филмот на неговата сопруга This Is Me... Now.. Станува збор за нејзиниот биографски филм кој е инспириран од нивното помирување.

Инсајдер изјави за списанието Heat дека Афлек не е премногу заинтересиран за филмот. "Постои многу реален ризик овој филм да не ја добие реакцијата што таа ја очекува. Бен се жалеше на пријателите дека ова може да заврши како Gigli 2.0. Тој е особено засрамен поради неговата кариера", рече тој.

Инаку, романтичната комедија Gigli 2.0 од 2003 година, во која Бен Афлек и Џенифер Лопез првпат се сретнаа и соработуваа, не помина најдобро на бокс офисот, а критичарите го нарекоа најлошиот филм на векот.

За потсетување, популарната двојка ја обнови својата романса во 2021 година по речиси две децении од раскинувањето на првата свршувачка, а следната година се венчаа. Сепак, во последната година папараците често ги сликаат кога се нерасположени, па се сомнева дека имаат проблеми во бракот.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата