Златан направи потег со кој ги воодушеви сите фанови на Милан! (ВИДЕО)

18.09.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Златан направи потег со кој ги воодушеви сите фанови на Милан! (ВИДЕО)

Треба да си својот клуб и кога му е најтешко. Така и Златан Ибрахимовиќ кој направи потег кој ги воодушеви сите фанови на “росо-нерите“.Имено екс фудбалерот на Милан утринава се појави на тренингот на своите довчерашните соиграчи да им даде поддршка во овие тешки моменти за нив по тие 1:5 во дербито против Интер, секако и да им даде поддршка во пресрет на мечот со Њукасл, во рамките на Лигата на Шампионите, кој се игра утре на „Сан Сиро“ со почеток од 18:45 часот.

ФОТО: Twitter

 


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата