Велковски го сопре Ал Наср, Роналдо остана без титула во С. Арабија

27.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Велковски го сопре Ал Наср, Роналдо остана без титула во С. Арабија

На коло пред крајот на сезоната, Ал Итихад е нов шампион на Саудиска Арабија. На Ал Наср не му помогна ниту мултимилионското засилување во името на Кристијано Роналдо.

Вечерва Ал Итихад како гостин убедливо со 3:0 јасовлада Ал Фајха на нашиот Александар Трајковски и со тоа дојде до недостижни пет бода предност пред Ал Наср на Роналдо.

Ал Фајха остана на 30 бода, три бода над зоната за испаѓање, па опстанокот ќе се решава во последното коло против Ал Вехда.

Кристијано Роналдо со Ал Наср вечерва против Ал Етифак на Дарко Велковски не успеа да слави. Дуелот заврши без победник, 1:1.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата