Судир на холандските и англиските навивачи во Дортмунд

10.07.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Судир на холандските и англиските навивачи во Дортмунд

Англија и Холандија вечерва играат полуфинале на ЕП 2024, а навивачите имаа своја претстава низ улиците на Дортмунд. Пред еден бар се спречкаа навивачи на Холандија и на Англија по што летаа столчиња, реклами и телевизори…

Dutch fans attacking a pub full of English fans
byu/Zoomer_Boomer2003 insoccer


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата