Сити е во проблеми: Наводниот “силувач“ го тужи бившиот клуб, бара милиони!

20.11.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Сити е во проблеми: Наводниот “силувач“ го тужи бившиот клуб, бара милиони!

Позната е приказната со Бенџамин Менди, наводниот “силувач“ кој беше обвинет па потоа ослободен поради тоа дека не му беше докажана вина во скандалот со силување.

Тој во време на процесот беше играч на Манчестер Сити, но “граѓаните“ му го раскинаа договорот и сега се најдоа во небрано. Имено Менди сега го тужи својот бивш клуб и бара милиони и со право, ако се знае дека тој кога бил “шутнат“ од Сити воопшто не бил виновен. Менди си ги бара неисплатените плати од 2021 до 2023 година.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата