Швајцарците прогнозираат: Хрватска е поголем фаворит на ЕУРО 2024 од Англија, Германија, Италија…

11.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Швајцарците прогнозираат: Хрватска е поголем фаворит на ЕУРО 2024 од Англија, Германија, Италија…
HNS Twitter

Некој ќе остане вчудоневиден, но според статистиките, последните настапи на големите натпреварувања, според пласманот на ФИФА листата, се чини така е.

А тоа е дека репрезентацијата на Хрватска е поголем фаворит за највисок пласман на ЕУРО 2024 од една Англија, потоа Холандија, Германија, Италија.

Според Swiss Football Data, инаку швајцарска страница која се занимава со фудбалска статистика ова е се шансите на репрезентациите да дојдат до трофејот на претстојното ЕУРО 2024:


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата