Саутгејт вечерва не може да смета на Лук Шо, дефанзивецот е повреден

10.07.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Саутгејт вечерва не може да смета на Лук Шо, дефанзивецот е повреден

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт не ќе може да смета на Лук Шо во стартните 11 за денешното полуфинале со Холандија на Еуро 2024. Според информациите на англиските медиуми, Шо е повреден и ќе остане на клупата со мали шанси да заигра на вечерашниот натпревар.

На негово место повторно стартер ќе ниде Марк Геи. Лук Шо доби многу пофални коментари за играта на мечот со Швајцарија кога влезе од клупата и и даде една стабилност на својата репрезентација во продолженијата.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата