Само на Копа Америка: Ова се вика глума…! (ВИДЕО)

10.07.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Само на Копа Америка: Ова се вика глума…! (ВИДЕО)

Утринава во полуфиналето на Копа Америка, Аргентина со 2:0 успеа да ја победи Канада и да се пласира во големото финале. Секако дека и овој меч не можеше да мине без контроверзни ситуации. Најмногу се говори за глумењето на Родриго де Пол, играчот за врска на Аргентина, кој во неколку наврати ги „извади од такт“ сите присутни на стадионот, но и оние покрај ТВ екраните.

Имено во 63.минута падна како покосен откако стартуваше противничкиот играч. За тоа Канаѓанецот доби жолт картон, а од снимката се гледа де Де Пол воопшто не бил ни допрен.

Каква глума? Ова го има само на Копа Америка.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата