Роналдо со луд дочек во Техеран – илјадници фанови трчаа по него, си доби и персиски килим

18.09.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Роналдо со луд дочек во Техеран – илјадници фанови трчаа по него, си доби и персиски килим

Кристијано Роналдо имаше луд дочек во Иран откако илјадници навивачи трчаа по тимскиот автобус на Ал Наср по улиците на Техеран и го окупираа хотелот во кој престојува. Ал Наср утре ќе игра со Персеполис во 1.коло од азиската Лига на шампиони.

Роналдо е популарен во светот, па не е некое изненадување оваа „опсада“.  Од Персеполис му подарија оригинален персиски килим.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата