Роналдо блескаше во најголемата победа во историјата на Ал Наср (ВИДЕО)

3.04.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Роналдо блескаше во најголемата победа во историјата на Ал Наср (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо постигна три гола и двапати асистираше во победата на Ал Наср со 8-0 во лигата на гостувањето кај Абха во 26-тото коло од шампионатот на Саудиска Арабија.

Португалецот постигна два гола од слободни удари, од кои едниот беше одличен лоб. Тој додаде две асистенции на одличниот голгетерски учинок, сите во првото полувреме.

Головите на Роналдо и асистенциите можете да ги видите ТУКА.

Роналдо е најдобар стрелец во саудиската лига со 29 гола и 11 асистенции.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата