ПСЖ веќе го договорил Луис Енрике!

25.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
ПСЖ веќе го договорил Луис Енрике!

Ако не е Гвардиола, Чави, Артета, или Бенитез, а станува збор за шпански тренер, тогаш јасно е дека тоа е Луис Енрике. Екс селекторот на Шпанија која со него имаше катастрофален настап на СП во Катар, и тоа како е баран од страна на европските гиганти. Вчера од Италија дојде вест дека Наполи е во преговори со него и му нуди 4 милиони евра, а денеска од Париз „бомба“. Имено Луис Енрике и ПСЖ имаа договор, остануваат само деталите и дека на почетокот на следниот месец од редовите на “светците“ ќе дојде и потврдата.

Да потсетиме дема пред да биде селектор, Луис Енрике беше стратег на Барселона, на Рома, Селта…


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата