Полувреме во Штутгарт – Германците доминираат и заслужено водат

19.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Полувреме во Штутгарт – Германците доминираат и заслужено водат

Германија води со 1:0 во дуелот со Унгарија во 2.коло од групата А на Европското првенство. Голот го постигна Мусиала во 22 минута. Германците се подобри на теренот, а Унгарците повремено се закануваат.
Ја затресоа мрежата во 45 минута, но голот на Салаи не е признат поради офсајд.
Имаа Унгарците уште една шанса во првиот гол, но Мануел Ноер го одбрани шутот од слободен удар на Собослаи.

ГОЛОТ НА МУСИАЛА ОВДЕ


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата