Полувреме: Лаци за водство од 1:0, Албанците во транс, очајна Хрватска! (ВИДЕО)

19.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Полувреме: Лаци за водство од 1:0, Албанците во транс, очајна Хрватска! (ВИДЕО)

Што се случува во Хамбург по првите 45.минути во меч од групата – Б? Толку фалената репрезентација на Хрватска е повеќе од очајна и е пред елиминација. Затоа Албанија игра како во транс, во 11.минута Лаци стрелаше за 1:0 за водство на нашиот западен сосед кој реално според играта и шансите, требаше да биде најмалку 3:0 за Албанија.

Останува четата на селекторот Златко Далиќ во второто полувреме да одигра далеку подобро, во спротивно ќе доживее невиден дебакл.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата