Покетино: Ги разбирам незадоволните навивачи, но знаеме што работиме

18.09.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Покетино: Ги разбирам незадоволните навивачи, но знаеме што работиме

Менаџерот на Челзи, Маурисио Покетино повторно повика на трпение бидејќи неговата екипа продолжува да биде неубедлива. Вчера одигра без голови против Борнмут и остана без два бода.

Многу наши играчи се уште учат. Во пракса градиме нов тим и треба да бидеме посилни. Навивачите се разочарани поради нашата ситуација, но јас не сум загрижен бидејќи навистина знаеме што правиме. Кога веќе можеме да сметаме на сите наши играчи, замените можат да играат голема улога во натпреварот“, изјави Покетино.

Сега бевме со 12 повредени и нема шанси да ги променам работите. Само тројца беа тука со нас цело време во изминатите две недели. Затоа морам да признаам дека тимот се трудеше многу против Борнмаут. Заслуживме да победиме.

Треба да бидеме поефикасни. Но, разочаран сум што дозволивме противникот да создаде многу шанси“, изјави Чилеанецот.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата