Онана не сака да игра на Купот на Африка, се плаши да не го загуби местото во Јунајтед

1.12.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Онана не сака да игра на Купот на Африка, се плаши да не го загуби местото во Јунајтед

Голманот Андре Онана се плаши да оди на Купот на Африка во јануари, пишува „Манчестер Ивнинг Њуз“. Камерунецот може да отсуствува најмалку шест натпревари на Манчестер Јунајтед додека настапува за репрезентацијата.

Онана мисли дека може да го загуби местото во тимот. Во последно време Камерунецот е под критики поради честите грешки, но и покрај тоа Тен Хаг му верува. А додека Онана е на КАН, местото меѓу диреците ќе застанат искусниот Том Хитон и младиот турски голман Алтај Бајиндир.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата