Олмо: Не ми е гајле со кого ќе играме во финалето!

10.07.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Олмо: Не ми е гајле со кого ќе играме во финалето!

Стрелецот на победничкиот гол за Шпанија на синоќешното полуфинале, Дани Олмо, по натпреварот изјави дека не му е битно со кого ќе имаат средба во битка за европската титула.

„Сега сме многу блиску до нашата цел, всушност сме чекор поблиску до титулатаа. Имаме неверојатен тим – работевме многу напорно за да го постигнеме сето ова. Пред се, сакам да кажам, заслужуваме да бидеме во ова финале. Каков одличен натпревар штотуку одигравме. Не ми е гајле со кој ќе играме во финалето – Англија или Холандија, сеедно“, изјави шпанскиот репрезентативец.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата