Навивач го снимал автобусот на Реал среде автопат па се удрил во него со својот автомобил! (ФОТО)

12.02.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Навивач го снимал автобусот на Реал среде автопат па се удрил во него со својот автомобил! (ФОТО)

За малку избегната трагедија. Имено како што пишува “Билд“ а презема “Марка“ на автопатот од Ерфрут до Лајпциг, каде утре се игра мечот од ЛШ меѓу Лајпциг и Реал, несовесен фудбалска фан предизвикал сообраќајна несреќа која за среќа освен штета од 3.000 евра немало ништо друго.

Имено во автобусот биле фудбалерите на Реал и стручниот штаб кои патувале за Лајпциг, откако претходно со авион патувале од Мадрид до Ерфрут.

Во тие моменти еден фудбалски фан го снимал автобусот и се удрил во него.

Мали штети има на неговото возило и автобусот, ама можело да дојде до трагедија.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата