Модриќ до Перез: Претседателе, би сакал само…

11.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Модриќ до Перез: Претседателе, би сакал само…

Сега веќе и дефинитивно се знае дека и Лука Модриќ и следната сезона ќе го носи белиот дрес на Реал Мадрид. Легендарниот Хрват, кој повеќе од една деценија беше еден од клучните играчи на “кралевите“ во сите успеси на најголемиот клуб во светот, посебно во ЛШ.

Модриќ го доби тоа што го сакаше, ќе игра за неговиот омилен клун уште една година, а дали ќе се прости од фудбалот како играч на Реал, тоа останува да се види.

Инаку шпанските медиуми известуваат дека на последниот состанок меѓу Модриќ и Перез, Хрватот ја кажал својата голема желба.

Претседателе, би сакал само да добијам збогување како што го имаше Тони Крос“.

Се разбира дека Реал Мадрид како најголем клуб во светот ќе ја исполни желбата на својата легенда.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата