Мбапе откри дали триумфот над Барса ќе го промени неговото мислење околу иднината!

17.04.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Мбапе откри дали триумфот над Барса ќе го промени неговото мислење околу иднината!

Како што објави Фабрицио Романо на „Х“, Килијан Мбапе и дефинитивно открил дали триумфот над Барса и пласманот во полуфиналето во ЛШ ќе промени нешто или ќе влијае во однос на неговата иднина, ако се знае дека тој веќе има договор со Реал Мадрид по завршувањето на сезоната да се пресели на “Сантијаго Бернабеу“:

Еве што кажал Мбапе според Романо:

Не, не, не. Јас сум горд што го носам дресот на ПСЖ зошто сум Париженец. Сонувам со ПСЖ да ја освојам Лигата на Шампионите и ќе се обидеме да одиме на `Вембли`“.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата