Мајорка со гол во 90 минута ги порази Рајо и Димитриевски

11.02.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Мајорка со гол во 90 минута ги порази Рајо и Димитриевски

 

Столе Димитриевски бранеше 90 минути на голот на Рајо Ваљекано во поразот на гостувањето кај Мајорка во 24 коло на Ла Лига. По првото полувреме немаше погодоци, а само што почна вториот дел Санчез погоди за водство на домашните. Рајо изедначи преку Гарсија по големата грешка на дефанзивците, а кога се чинеше дека екипите ќе си поделат по бод се затресе мрежата.

По нафрлување на Родригез, топката дојде до Ведад Муриќи кој со глава го совлада македонскиот голман.

Рајо е 14-ти на табелата со 24 бода, а има три порази по ред односно пет меча по ред нема победа. Мајорка е веднаш зад нив со бод помалку.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата