Лудост: Кога телевизорот ти е виновен дека твоите губат со 0:3! (ВИДЕО)

16.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Лудост: Кога телевизорот ти е виновен дека твоите губат со 0:3! (ВИДЕО)

Вчера Хрватска неславно го стартуваше ЕП и тоа со пораз , со дебакл од Шпанија со 0:3. Јавноста во таа земја има(ше) големи очекувања од Модриќ и компанија, но тие уште на стартот разочараа.

Па така дел од најзагреаните фанови приредија вистинска лудост, ги изнесуваа од своите домови телевизорите и ги фрлаа надвор.

Навистина невообичаена слика, барем за Хрватска.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата