Лудо – Играч на Арсенал му даде 10 гола на Ливерпул

20.11.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Лудо – Играч на Арсенал му даде 10 гола на Ливерпул

 

Младиот фудбалер на Арсенал, Чидо Оби-Мартин се најде на насловните страници на англиските медиуми со тоа што постигна дури 10 голови во победата на У16 тимот на „топчиите“ против своите врсници од Ливерпул со 14:3.

15-годишниот напаѓач беше и дел од У18 тимот, па дури и дебитираше во младинската ЛШ оваа сезона, а во саботата постигна 10 голови против У16 тимот на Ливерпул.

Оби-Мартин е дански фудбалер, има 7 гола во 9 настапи за Данска У17 и е клучен играч во составот на селекторот Јеспер Микелсен.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата