Луд гол во финалето на Купот на Србија во стилот на Артим Шаќири (видео)

25.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Луд гол во финалето на Купот на Србија во стилот на Артим Шаќири (видео)

Во финалето на Купот на Србија играат Црвена Звезда, актуелниот шампион против Чукарички. Изненадувачки Чукарички води од 21 минута и тоа после прекрасен гол. Дочиќ стрелаше директно од корнер.

Во стилот на Артим Шаќири…


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата