Луд гол на Гранит Џака! (видео)

23.02.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Луд гол на Гранит Џака! (видео)

Баер Леверкузен поведе во дуелот со Мајнц со прекрасен гол на Гранит Џака. Се играше третата минута кога Швајцарецот од голема далечина го совлада гостинскиот голман. При погодокот Џака истегна мускул на задната нога, по укажаната лекарска помош тој го продолжи мечот. Но Мајнц во 8. минута Мајнц изедначи преку Кор.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата