Конте е фаворит за клупата на Наполи

2.04.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Конте е фаворит за клупата на Наполи

Поранешниот тренер на Јувентус, Антонио Конте би можел да седне на клупата на Наполи, пишува „Газета дело Спорт“. Според весникот, претседателот на клубот Аурелио Де Лаурентис е во добри односи со Конте, а раководството на „наполитанците“ е подготвено да му даде карт-бланш на стратегот за реализација на трансфер пазарот.

Последен клуб за 54-годишниот Конте беше Тотенхем. Тој го напушти лондонскиот клуб во март 2023. Италијанецот ја предводеше и репрезентацијата на Италија, Јувентус, Челзи, Интер и Аталанта.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата