Хаос во Хамбург: Холанѓанец со секира и молотов коктел се подготвувал да направи масакр во фан – зоната! (ФОТО+ВИДЕО)

16.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Хаос во Хамбург: Холанѓанец со секира и молотов коктел се подготвувал да направи масакр во фан – зоната! (ФОТО+ВИДЕО)

Страшни, ужасни вести доаѓаат од ЕУРО 2024, поточно од Хамбург. Имено во тој град за помалку од еден час се игра мечот меѓу Холандија и Полска, а едно лице вооружено се секира и молотов коктел се подтгивувал да направи масакр.

Последните вести велат дека лицето било од Холандија а и дека полицајците пукале во него.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата