Како манекени: Италијанците со стил пристигнаа во Германија! (ФОТО+ВИДЕО)

11.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Како манекени: Италијанците со стил пристигнаа во Германија! (ФОТО+ВИДЕО)

Селекцијата на Италија предводена од Лучано Спалети веќе е во својата база во Германија. Секогаш е интересно, барем кога станува збор за Италијанците, е тоа која фирма или бренд ги облекува, како изгледаат и слично.

Армани“ овојпат е задолжен за модата која ја тераат „аѕурите“, а дека изгледаат како манекени тоа е јасно.

Сепак Италија си е Италија.

Секоја чест, пристигнаа во Германија со стил.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата