Јамал во сабота ќе полни 17 години: Сега одиме по титула!

10.07.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Јамал во сабота ќе полни 17 години: Сега одиме по титула!

Синоќа Ламине Јамал против Франција и тоа како се промовира во светска фудбалска мега – ѕвезда.Иако во сабота ќе полни само 17 години, Шпанецот со фантастична партија и помогна на својата селекција да дојде до победата од 2:1 и да се пласира во големото финале. Притоа постигна фантастичен гол, веројатно тоа е голот на шампионатот.

“Влеговме во финалето, сега одиме по титулата. Многу сум среќен, сакам само да победувам, да победувам. За голот што да кажам? Не размислував премногу, само ја шутнав топката“ изјави Јамал.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата