Интер почна постапка за откуп на договорот на Фратези

27.02.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Интер почна постапка за откуп на договорот на Фратези

Иднината на Давиде Фратези е во Милано. Како што објавија италијанските медиуми денеска, играчот од средниот ред веќе и официјално е фудбалер на „нероаѕурите“, откако Интер ја активирал опцијата за откуп на неговиот договор од екипата на Сасуоло.

Фратези пристигна од Сасуоло минатото лето на позајмица, а миланскиот клуб веќе се обврза да го откупи неговиот договор. Фратези ќе потпише договор со Интер по завршувањето на сезоната, откако Интер ќе мора да ги уплати дополнителните 27 милиони евра во касата на Сасуоло, покрај веќе платените 6 милиони евра за позајмицата.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата