И Челси во трката за потписот на Лео Меси!

25.05.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
И Челси во трката за потписот на Лео Меси!

Откако станува јасно дека Лео Челзи заврши со ПСЖ, сега главна вест во врска со најдобриот фудбалер во историјата е каде тој ќе ја продолжи својата кариера.

Секако дека во преден план е Барселона, но и С. Арабија ако се знае дека Ал Хилал му нуди стотина милиони евра за една година, понуда која секако дека е примамлива.

Од друга страна медиумите на Островот информираат дека и Челси е во “игра“. Имено пребогатиот Тод Боли го посакувал Лео на “Стемфорд Бриџ“ и дека му понудил вистинско богатство за да Аргентинецот дојде во Лондон.

Сепак ова се чини дека е (не)возможна мисија од страна на првиот човек на Челси.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата