Гол кој ги разгоре страстите на дербито Фенербахче-Бешикташ (видео)

20.11.2023
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Гол кој ги разгоре страстите на дербито Фенербахче-Бешикташ (видео)

Денеска во рамките на најсилната женска фудбалска лига во Турција се играше дербито меѓу Фенербахче и Бешикташ. Победи Фенер со 3:2, а гостинките постигнаа интересен гол во 94 минута од мечот.

Доњета Халилај со глава и ја симна топката од раката на домашната голманка и ја погоди мрежата. И покрај негодувањето на фудбалерките на Фенер, судијата го призна голот и покажа жолти картони на „бунтовничките“.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата