Германски полицаец влета меѓу албанските фанови па го направи ова! (ВИДЕО)

19.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Германски полицаец влета меѓу албанските фанови па го направи ова! (ВИДЕО)

Германски полицаец и тоа како се прослави кај албанските фанови. Имено денеска пред мечот со Хрватска, фановите на Албанија во Хамбург едноставно се загреваа за тоа што следува.

И тогаш полицаецот влета меѓу нив, прво почна да игра со нив а потоа покажа и “двоглав орел“.

Се разбира дека овој негов потег ги воодушеви Албанците.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата