Германски марш во Штутгарт! (ВИДЕО)

19.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Германски марш во Штутгарт! (ВИДЕО)

Во овие моменти треба да започне средбата од 2.коло во групата – А меѓу Германија и Унгарија. По тие 5:1 против Шкотска на стартот на ова ЕУРО 2024 сега сите очекуваат уште една убедлива победа на избраниците на Јулиан Нагелсман. Дали ќе биде така останува да се види.

Инаку германските фанови пред мечот и тоа како беа расположени, тие изведоа навивачки марш или кортео па потоа влегоа на стадионот во Штутгарт.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата