Дешамп останува селектор на Франција до 2026!

10.07.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Дешамп останува селектор на Франција до 2026!

Нема отказ, нема оставка и покрај лошата игра на Франција и елиминацијата во полуфиналето на ЕУРО 2024 од Шпанија. Дидие Дешамп останува селектор на Франција најмалку до 2026 година. Ова денеска го пишуваат медиумите во Франција кои се повикуваат на изјавата на претседателот на Фудбалската федерација на Франција, Филип Диало кој потврди дека Дешамп ќе ја води селекцијата на Франција најмалку уште две години, до 2026, а тоа значи дека ќе ги предводи “триколорите“ и на СП 2026 година.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата