Човек од обезбедувањето го удри Мората во коленото обидувајќи се да отстрани навивач од теренот (ВИДЕО)

10.07.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Човек од обезбедувањето го удри Мората во коленото обидувајќи се да отстрани навивач од теренот (ВИДЕО)

Еден од лицата задолжени за обезбедување на стадионот во минхен, случајно го удри Алваро Мората во коленото по мечот со Франција.

По натпреварот, кога шпанските репрезентативци ја славеа победата, навивач истрча на теренот и се упати кон играчите, во обид да се фотографира на својот телефон. Еден од луѓето од обезбедувањето, обидувајќи се да го фати натрапникот, се лизна на тревникот и падна, удирајќи во коленото на Мората, кој беше во близина.

Шпанскиот напаѓач се фати за десното колено и очигледно почувствува болка.


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата