Аталанта ја нокаутира Џенова и се врати во топ 4

11.02.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Аталанта ја нокаутира Џенова и се врати во топ 4

 

Четврта победа по ред на Аталанта и скок на четвртото место на табелата во Серија А. Вечерва, фудбалерите на Аталанта славеа победа со 4:1 на гостувањето кај Џенова. Де Кетеларе го отвори резултатот во 22 минута. Изедначи Малиновски во 51 минута, а четири минути подоцна Копмеинерс повторно ја доведе Аталанта во предност.

Во финишот на мечот, поточно во судиското продолжение Запакоста и Ел Билал Туре го поставија конечниот резултат. Ел Билал го постигна дебитантскиот гол во дресот на Аталанта.

 


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата