Албанците и Хрватите заеднички скандираа: “Убиј го Србинот…“!(ВИДЕО)

19.06.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Албанците и Хрватите заеднички скандираа: “Убиј го Србинот…“!(ВИДЕО)

На теренот одличен фудбал, конечни 2:2, фудбал за уживање меѓу Албанија и Хрватска, но на трибините, сцени кои треба веднаш да се заборават.

Имено на трибините на стадионот во Хамбург сцени кои нималку не наликуваат на едно ЕУРО 2024.

Албанските и Хрватските фанови и тоа како се “покажаа“ кога во неколку наврати скандираа: „Убиј го Србинот“.

Погледнете го видеото и засилете го тонот и се ќе ви биде јасно:


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата