Ал Хилал го подобрува светскиот рекорд по број на едноподруго победи

3.04.2024
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Ал Хилал го подобрува светскиот рекорд по број на едноподруго победи

Ал Хилал од Саудиска Арабија урна светски рекорд по број на едноподруго победи во сите натпреварувања. Во 26 коло на шампионатот на Саудиска Арабија, Ал Хилал победи со 3:0 и со тоа ја одбележа 31. победа.
Ал Хилал минатиот месец го надмина претходниот рекорд на велшки Њу сеинтс од 27 едноподруго победи. Нивната серија надмина 30-ка и се подобрува.
Во шампионатот на С.Арабија, Ал Хилал е прв со 71 бод (23 победи и две ремија).


sportmedia.mk

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата