Во текот на денот ќе има нова цена на горивата

7.07.2022
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Во текот на денот ќе има нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика во текот на денот ќе донесе нова одлука за цената на горивата.

Предусловите се исполнети, ќе има нова одлука за цената на горивата, информираат од Регулаторната комисија за енергетика.

Вчера, поевтини мазутот, а цените на другите горива останаа исти.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата