ВИП ПРОСТИТУЦИЈА: Девојката признала со кого и каде имале ОРГИИ ВО МАКЕДОНИЈА

11.04.2022
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
ВИП ПРОСТИТУЦИЈА: Девојката признала со кого и каде имале ОРГИИ ВО МАКЕДОНИЈА

Откако јавноста дошла до наводните пораки преку кои клиентите нарачувале ВИП проститутки, топката почнала да се расплетува, а девојките од каталогот кои биле уапсени се разоткриваат.

Така, според информациите на „Република.рс“ од МВР, Марија Халас потврдила дека се занимава со проституција, па детално опишала со кои девојки имала оргии во Македонија, како и колку заработувала.

Марија тврди дека „на работа“, т.е. на пат, тргнала со Ружица Вељковиќ, поранешна манекенка и победничка на реалното шоу „Парови“ (2016), Дијана Трипуновиќ, Мартина Рајиќ, Ивана Бириња и девојката по име Теа.

– Како што призна и самата Марија Халас, на 26 март 2022 година Душко Бањац и наместил клиенти на неа и на некои девојки, додека Анамарија Кикош исто така наместила клиенти за една.

Потоа, според неа, отишла на патување со Ружица Вељковиќ, Дијана Трипуновиќ, Мартина Рајиќ, Ивана Бириња и девојка по име Теа.

Дијана, Мартина и Халас се возеле во нејзиниот автомобил, додека останатите девојки биле со друг автомобил со возач.

Возачот се викал Милош и ги возел со Ауди 8.

Сите пристигнале во Македонија околу 20 часот во хотел на границата со Грција – вели извор од МВР за споменатиот медиум и додава дека Марија Халас опишала што ги чекало кога пристигнале:

-Како што рекла, прво се шегувала со други девојки, си играла, пиела, па дури и го изгубила својот клиент само затоа што се опил. Рекла дека требало да му пружи услуга на еден клиент, но тој толку се напил што на крајот не била интимна со никого.

Халас тврди дека другите девојки Ружица, Дијана, Мартина и Ивана имале клиенти.

Тие се вратиле во Србија со различен распоред на седење.

Исто така, Халас тврди дека Бањац нашол клиенти во Македонија за Мартина, Дијана и Ружица, додека клиентот на Ивана го нашла Анамарија Кикос.

Халас не разговара со Бањац поради некои несогласувања, но кога сака да ѝ намести клиент, најчесто и се обраќа на Мартина Рајиќ и и вели: „Јави и се Марија“.

Потоа ѝ се јавува, а потоа парите, конечно, кога ќе заврши со клиентот, и ги давала на Мартина да му ги предаде на Дуле.

Како што дознава споменатиот медиум, се чека вештачењето на телефонот, кој на полицијата ќе и открие многу.

Националниот центар за форензика ги заплени телефоните и многу брзо ќе се знае кој комуницирал со макроата и користел услуги на проститутки (девојки од каталогот).

Ова вештачење е многу важно бидејќи постои сомневање дека многу познати личности ги користеле услугите и дека сите имиња и презимиња ќе бидат познати по вештачењето, кое вклучува преземени пораки, повици и фотографии што ги размениле.

Медиумот, наводно, веќе има информации дека многу познати јавни личности биле во комуникација со макроа и проститутки.

Фото: република.рс

 

Овие девојки се апсени за ЕЛИТНА ПРОСТИТУЦИЈА: Повеќето од нив ѕвезди од реални шоуа

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата