СТРАШНА НЕСРЕЌА ВО НЕГОТИНО: Тешко повреден градежник

23.06.2020
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
СТРАШНА НЕСРЕЌА ВО НЕГОТИНО: Тешко повреден градежник

Работникот С.М.(50) од село Криволак, при изведување на градежни работи во фирма на ул.„Железничка“, во Неготино, паднал и се здобил со тешки телесни повреди.Тој бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје за укажување лекарска помош.

Како што информираше денеск Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, случајот бил пријавен вчера  околу 11.00 часот во Полициската станица Неготино

Бил извршен увид на местото на настанот. 

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата