Симонида Кацарска: „Рекет“ може да влијае врз добивање датум во октомври (ВИДЕО)

24.08.2019
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Симонида Кацарска: „Рекет“ може да влијае врз добивање датум во октомври (ВИДЕО)

Симонида Кацарска од Институтот за европска политика во интервју за телевизијата АлсатМ  изрази став дека случајот „Рекет“ може да влијае за земјава во октомври да не добие датум за почеток на преговори со ЕУ.

Последниот извештај на ЕК за земјата беше позитивен во областа на владеењето на правото, но после ова се е неизвесно.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата