Се степаа во ЈСП завршија во болница

23.09.2022
vesnik-fb-blue
vesnik-twitter-blue
Се степаа во ЈСП завршија во болница

Во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ во Скопје синоќа во 20 часот се примени две лица со повреди од остар предмет во пределот на шаката. Едно лице е препратено на Скопските клиники, а едно е пуштено на домашно лекување, информираа за МИА од болницата.

Дел од медиумите претходно објавија дека во автобус на ЈСП број 51 во Скопје се случила тепачка меѓу малолетници, но од Министерството за внатрешни работи се уште нема информација за инцидентот.

© vesnik.com, правата за текстот се на редакцијата